Māris Rungulis “Māja, kas dūc. Mīklupanti” (3.grāmata)

Grāmatā rakstnieks uzdod asprātīgā veidā  dažādas mīklas – tā, lai “uzdevums nav grūts”, kā raksta autors, kuras atminēt palīdz mākslinieces Agijas Stakas brīnišķīgie zīmējumi. Rakstnieks ietērpis atminējumus atskaņās, kuras lasītājam jāatrod pašam, bet māksliniece novērš lasītāja uzmanību ar asprātīgiem krāsainiem tēliem, radot pat agrāk neredzētas būtnes, no kurām viena rozīgā, ragainā krāšņumā gozējas jau uz grāmatas vāka. Mīklu minēšanā jāiesaista visas maņas, kas vien cilvēkam dotas. Noderēs gan redzes atmiņa, lai uzminētu “Krēslas mīklu”, gan dzirdes spēja, lai tiktu galā ar “Dūcošu mīklu” un “Klabošu mīklu”; tāpat noderēs sagaršošanas prasmes “Saldas mīklas” un “Upeņkrūma mīklas” minēšanā.   Katrā nodarbībā lasījām vairākas  brīnišķīgās mīklas un mēģinājām uzminēt atminējumu. Dažām mīklām atminējumus… Lasīt tālāk

Continue Reading

Lina Žutaute “Kika Mika un lielā tumsa” (2. grāmata)

Grāmata stāsta par  tumsu, kura mēdz piezagties  katru vakaru, baida gan mazos, gan arī lielos. Tumsa ir – un viss! To nevar nekur nobāzt vai aizraidīt prom… Bet Kikai Mikai šķiet citādi. Viņa nolemj padzīt nejauko Tumsu no mājām – uz Piparu zemi! Turklāt uz visiem laikiem! Patiešām – tas, kurš rīkojas drosmīgi, veic neticami brīnišķīgus atklājumus. Un biedējošās lietas pārvēršas un kļūst skaistas un jaukas vai pat smieklīgas. Ir vajadzīgs tikai mazumiņš fantāzijas… Izlasījuši grāmatu un aplūkojuši ilustrācijas pārrunājām , kur ir tumsa un kāpēc mums ir bail no tumsas. Noskaidrojām, kas dzīvo tumsā un baida mūs, kas palīdz pārvarēt bailes. Nodarbībās krāsojām raganas, veidojām no papīra dažādus spociņus… Lasīt tālāk

Continue Reading

Robs Skotons “Runcis Puncis” (1.grāmata)

Šī ir pirmā grāmata no Roba Skotona stāstu sērijas par kaķu puiku Runci Punci. Grāmatiņa stāsta par runcīša pirmo skolas dienu minču skolā. Puncis ir dikti satraucies, jo nevienu skolā nepazīst, tāpēc nolemj ņemt līdzi savu labāko draugu pelēnu Seimūru, kas tiek paslēpts kaķēna pusdienu kārbā. Kas notiks, kad Seimūrs izmuks no savas slēptuves? Vai Puncītis iemantos jaunus draugus? Ko jaunie skolasbiedri teiks par Punča mīļdraugu Seimūru? Par laimi, skolā Punci sagaida skolotāja Pūkvaidzes kundze, kas izrādās liels palīgs un atbalsts kaķēna pirmajā trauksmainajā skolas dienā.   Izlasījuši grāmatu, aplūkojām ilustrācijas un pārrunājām kāds izskatās Runcis Puncis un pārējie grāmatas varoņi, noskaidrojām, kas ir draugs un kādam viņam jābūt. Bērni… Lasīt tālāk

Continue Reading

Arhīvs

Mūsu mazā bibliotēka 2018./2019. m.g.

Vista vai ola? (6. grāmata)

Poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča bilžu grāmata “Vista vai ola?” asprātīgā veidā iepazīstina bērnus ar mūžveco joku par to, kas bija pirmais – vista vai ola? Mazais cālēns, meklējot atbildi uz šo jautājumu, vēršas pie visiem fermas iemītniekiem, pat saimnieka, tomēr katram no sastaptajiem ir cits viedoklis. Izlasījuši grāmatu, mēs mēģinājām noskaidrot, kurš tad bija pirmais- vista vai ola? Interesantas diskusijas izvērtās meklējot atbildes uz jautājumu – kā sauc tēti un mammu cālēnam, kucēnam, kumeliņam, jēriņam u.c. mājdzīvniekiem, noskaidrojām kuri dzīvnieki dēj olas. Tā kā tuvojās Lieldienas, tad praktiskajos darbiņos veidojām no papīra cālīti olu čaumalā un vistu ar krāsainām Lieldienu oliņām. Līdz ar šīs grāmatas izlasīšanu mūsu dalība projektā noslēdzās.… Lasīt tālāk

Continue Reading

Sniegbaltais un Ogļmelnais (5. grāmata)

Hili Randas un  Katerīnes Zaripas grāmata “Sniegbaltais un Ogļmelnais” vēsta par diviem, slavenu komponistu vārdā nosauktiem, kaķiem – Volfgangu un Amadeju, kuru saimnieki dodas muzicēt un dzīvot ārzemēs. Abi kaķi apņēmīgi izlemj palikt un pieskatīt māju. Diena kaķiem sākas, kad pulkstenis rāda tieši astoņi, un atnāk pastnieks. Deviņos atbrauc piena mašīna, atved kaķiem pienu un tā ik pa stundai notiek ne tikai  kāds svarīgs un liels notikums, bet arī parastie ikdienas rituāli . Abi kaķi saimnieko patstāvīgi gan mājā,gan dārzā un viss notiek precīzi norādītajā laikā. Diena beidzas vakarā tieši astoņos, kad kaķi dodas uz māju un sēstas pie klavierēm spēlējot četrām ķepām domātus skaņdarbus. Izlasījuši grāmatu, noskaidrojām, cik kaķu katram… Lasīt tālāk

Continue Reading

Uzvāri man pasaciņu (4. grāmata)

Ko gan var uzvārīt pavisam izlepušam bērnam? Protams, ka pasaciņu! Ņem rožainu katlu ar zaļām pumpiņām, iemet tajā šķipsniņu sāls, divus kartupeļus, tējkaroti čūskas zobu pulvera un trīs karotītes smieklu, bet pēc tam maisi ar vislielāko pavārnīcu. Kad pasaciņa gatava, pasniedz to šķīvī. Bet ko darīt, ja bērnam pasaciņa negaršo? Mēģini vēlreiz. Zaļā katlā ar zilām pumpiņām! Negaršo? Vāram trešo reizi citā katliņā un ar citām sastāvdaļām un kā daudzās pasakās trīs lietas, labas lietas – uzvārīta pasaciņa, kura garšo ne tikai izlepušam bērnam, bet arī gražīgam zaķītim no slovēņu autoru Majdas Korenas un  Agatas Dudekas grāmatas “Uzvāri man pasaciņu!”. Izlasījuši grāmatu, noskaidrojām, ko parasti izmanto zupas vārīšanā, vai pazīstam visus… Lasīt tālāk

Continue Reading

Brīnumu gredzens (3. grāmata)

“Brīnumu gredzens” ir stāsts  par pasaulslavenu operdziedātāju Ļudmilu Krasinicu, kas ir ļoti vientuļa. Viņa cer, ka vientulību palīdzēs kliedēt tirgus laukumā nopirktais  burvju gredzens, bet vēl nepaspējusi uzvilkt to pirkstā, tas nokrīt zemē un ripo prom. Lai palīdzētu Ļudmilai to noķert pievienojās ļoti daudz un dažādi cilvēki, kuri atrodas ripojošā gredzena tuvumā. Gredzens nenoķerts iekrīt upē un  Ļudmila, paskatoties apkārt, saprot, ka viņa vairs nav vientuļa, jo tik daudz cilvēki ir centušies palīdzēt. Tā kā grāmatas  autori Peters Svetina un Damjans Stepančičs ir no Slovēnijas, tad vispirms iepazināmies ar Slovēniju un savās darba burtnīcās ielīmējām Slovēnijas karodziņa attēlu. Lasot grāmatu ,noskaidrojām vairāus svešus vārdus, piemēram, opera, operdziedātāja, šveicars, viesmīlis, jaunlaulātie… Lasīt tālāk

Continue Reading

Lūdzu, apskauj mani (2. grāmata)

Vehteroviča un  Emilijas Džubakas bilžu grāmatas lasīšanu “Lūdzu, apskauj mani”, pārrunājām jautājumus –  Ko mēs varam darīt, lai mūsu pasaule būtu patīkamāka? Kāpēc cilvēkiem patīk apsakauties un samīļoties? Kādos gadījumos to dara? Vai visiem patīk apskāvieni? Bilžu grāmata “Lūdzu, apskauj mani” ir idillisks un sirsnīga humora pilns stāsts par Lāču Tēti un viņa dēlu, kas dodas pastaigā pa mežu un apskauj visus ceļā satiktos – Veco Alni, Zaķu pāri, Anakondas kundzi, raibo Kāpuriņu un pat Vilku, un Mednieku, kam iepriekš drošības labad atņemta bise. Atgriezušies mājās, viņi atklāj, ka kādu tomēr ir aizmirsuši – viens otru.

Continue Reading

Nenotikušais atklājums (1. grāmata)

Uzsākot dalību  bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” starptautiskajā lasīšanas veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”, bērni tika iepazīstināti ar projektu un tika izskaidrota tā darbības norise. Kā pirmo sākām lasīt M. Zuša grāmatu „Nenotikušais atklājums”. Grāmata stāsta par to, kā dabas pētnieks Kārlis Darviņš dodas izņemt no pastkastes žurnālu, bet pamana pagalma sniegā kāda vienkājaina radījuma pēdas. Mēģinot to izsekot un izdarīt atklājumu, viņš pārsteigts redz, ka pēdu skaits arvien pieaug. Kad viņa minējumi jau sasniedz desmitkājainu citplanētieti vai piecus bandītus, dabas pētnieks nolemj, ka šoreiz atklājums labāk lai paliek neizdarīts, un mūk.

Continue Reading