Grāmatā rakstnieks uzdod asprātīgā veidā  dažādas mīklas – tā, lai “uzdevums nav grūts”, kā raksta autors, kuras atminēt palīdz mākslinieces Agijas Stakas brīnišķīgie zīmējumi.

Rakstnieks ietērpis atminējumus atskaņās, kuras lasītājam jāatrod pašam, bet māksliniece novērš lasītāja uzmanību ar asprātīgiem krāsainiem tēliem, radot pat agrāk neredzētas būtnes, no kurām viena rozīgā, ragainā krāšņumā gozējas jau uz grāmatas vāka.
Mīklu minēšanā jāiesaista visas maņas, kas vien cilvēkam dotas. Noderēs gan redzes atmiņa, lai uzminētu “Krēslas mīklu”, gan dzirdes spēja, lai tiktu galā ar “Dūcošu mīklu” un “Klabošu mīklu”; tāpat noderēs sagaršošanas prasmes “Saldas mīklas” un “Upeņkrūma mīklas” minēšanā.

 

Katrā nodarbībā lasījām vairākas  brīnišķīgās mīklas un mēģinājām uzminēt atminējumu. Dažām mīklām atminējumus veidojām no papīra, spēlējām dažādas vārdu spēles un kā pašu pēdējo veidojām gardo atminējumu – luksoforu no cepumiem un konfektēm.

« 1 gada 2 »
Share this...