Mūsu mazā bibliotēka

Vārkavas vidusskolas  bibliotēka sadarbībā ar Upmalas bibliotēku septembrī uzsāk dalību  bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” starptautiskajā lasīšanas veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”.

“Mūsu mazā bibliotēka” ir pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem (4 – 8 gadi) adresēts izglītojošs projekts, kurā sadarbojas izdevēji no sešām Eiropas valstīm: Slovēnijas, Polijas, Horvātijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Projekta mērķis ir mudināt bērnus pievērsties lasīšanai, attīstīt lasītprasmi un caur grāmatu lasīšanas pieredzi iepazīt arī citus radošus procesus – rakstīšanu, ilustrēšanu, teātri.

Projektā piedalīsies Vārkavas vidusskolas pirmsskolas grupiņas „Lācīši” bērni un 2.klases  skolēni

Projektā “Mūsu mazā bibliotēka” iekļautas šādas grāmatas:

• Mārtiņš Zutis “Nenotikušais atklājums”;
  • Hili Randa, Katerīne Zaripa “Sniegbaltais un ogļmelnais” (no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga);
  • Peters Svetina, Damjans Stepančičs “Brīnumu gredzens” (no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena);
  • Majda Korena, Agata Dudeka “Uzvāri man pasaciņu!” (no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena);
  • Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska “Vista vai ola?” (no poļu valodas tulkojuso Ingmāra Balode);
  • Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka “Lūdzu, apskauj mani” (no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode).

Oktobrī projekta dalībnieki saņems darba burtnīcas bezmaksas eksemplārus. Darba burtnīcā būs iekļauti uzdevumi, kas mudina bērnus zīmēt, sadarboties, rakstīt, fantazēt un nodarboties ar rokdarbiem. Pildot uzdevumus, bērni varēs vēlreiz atgriezties pie grāmatās iepazītajiem varoņiem, dziļāk izprast izlasītos stāstus un pētīt ilustrācijas.

Projekta dalībniekiem būs iespēja nopelnīt ārzemju autoru vizītes bibliotēkā un  iesaistīties arī citās aktivitātēs un iegūt balvas.

Projekta norisei var sekot līdzi šeit

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Vairāk informācijas par projektu : http://www.lielsmazs.lv