Svinīgā sarīkojumā 19. septembrī Globālajā Viroterapijas vēža klīnikā (Global Virotherapy Cancer Clinic) tika pasniegtas “Rigvir” grupas stipendijas. Tās saņēma 12. klašu skolēni no visas Latvijas, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar eksaktajām zinātnēm – medicīnu, farmāciju, ķīmiju vai bioloģiju. Sarīkojumā jaunos stipendiātus sveica “Rigvir” valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš, izpilddirektore Kristīne Jučkoviča un Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda goda priekšsēdētājs Einars Repše.

2018./2019. mācību gadā “Rigvir” grupas stipendijas saņem 14 skolēni: Annija Kliemane (Skrundas vidusskola), Sabīne Vovere (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), Iveta Anna Munda (Rēzeknes Katoļu vidusskola), Ilze Nagle (Kārsavas vidusskola), Kristiāns Jakubovskis (Zemgales vidusskola), Dāvids Lapiņš (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija), Sandis Mauriņš (Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija), Klāvs Ivo Turkovs (Saulkrastu vidusskola), Liega Krasovska (Murjāņu Sporta ģimnāzija), Henrijs Augšpuls (Madlienas vidusskola), Santa Ozerska (Vārkavas vidusskola), Sīrija Lankovska (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola), Anna Landorfa (Elejas vidusskola), Vita Servidova (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija). Visu mācību gadu katrs jaunietis saņems ikmēneša stipendiju – kopā 675 eiro.

Lai pieteiktos “Rigvir” holdinga stipendiju konkursam, skolēniem vajadzēja iesniegt savu CV, norādot informāciju par dalību un rezultātiem olimpiādēs, konkursos un sabiedrisko darbību, motivācijas vēstuli, pamatojot vēlmi iegūt stipendiju, nākotnes profesijas izvēli un aprakstot ģimenes materiālo un sociālo stāvokli, 11. klases liecības kopiju, kā arī ķīmijas vai bioloģijas skolotāja/-s rekomendāciju. Pieteikumus stipendiju konkursam izvērtēja Vītolu fonds.

Skrundas vidusskolas 12. klases skolniece Annija Kliemane pateicības vēstulē raksta: “Šī bija lieliska diena, lai nospraustu savus tālākos mērķus un satiktu līdzīgi domājošus jauniešus, kurus jau esmu iepazinusi valsts olimpiādēs un konkursos, kā arī izcilas personības- ziedotājus, kas veic ieguldījumu Latvijas attīstībā. Paldies par pasākumu un par ieguldījumu manā nākotnē!” Savukārt, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 12.D klases skolnieks Sandis Mauriņš raksta: “Man ir lepnums un  gandarījums, ka esmu viens no 14 Latvijas skolēniem, kam piešķirta stipendija. Es sapņoju mācīties un strādāt savā dzimtenē Latvijā. Pēc ģimnāzijas absolvēšanas mans mērķis ir iestāties Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātē. Neskatoties uz to, ka būs sarežģītas mācības un to process būs ilgs, es vēlos būt ārsts, iespējams, gastroenterologs. Uzskatu, ka ārsts – tā nav profesija, bet dzīvesveids. Tā ir misija, kura jāveic, izvēloties šo profesiju. Esmu pateicīgs un saku lielu paldies “Rigvir” grupai par piešķirto finansiālo atbalstu manai izaugsmei!

“Rigvir” grupa sadarbību ar Vītolu fondu uzsāka 2015. gadā, dibinot trīs stipendijas vidusskolēniem. Gadu gaitā stipendiju skaits ir palielināts, šobrīd atbalstot 14 centīgākos, talantīgākos bioloģijas un ķīmijas nozares entuziastus vidusskolas posmā. “Rigvir” grupas darbības mērķis ir Latvijā izstrādāto vēža viroterapijas zāļu ražošana, izpēte un virzīšana pasaulē. Viroterapija ir saudzīga, droša un efektīva vēža ārstēšana, izmantojot īpašu vīrusu, kurš pēc ievadīšanas cilvēka organismā atrod un iznīcina ļaundabīgā audzēja šūnas. Šo vīrusu 20. gadsimta sešdesmitajos gados atklāja izcilā latviešu zinātniece Aina Muceniece. Latvijā izstrādātās vēža zāles ir pasaulē pirmais apstiprinātais onkolītiskais vīruss. Plašāka informācija: www.rigvir.com.

Share this...