No 17.-26. septembrim folkloras kopas ”Volyudzeite” septiņi dalībnieki un skolotāja kopā ar f/kopu “Ceiruleits” no Līvāniem devāmies uz Melnkalni, lai piedalītos starptautiskajā mūzikas, folkloras un deju festivālā”Jūras pērle”, kurš norisinājās Budvas pilsētiņā.

Dzīvojām nelielā viesnīciņā”Loza”, kura atradās pavisam tuvu skaistajai Adrijas jūras piekrastei. Tieši Bokas Kotoras līcis ir viena no skaistākajām Melnkalnes vietām. Brīvajā laikā ar kuģīti devāmies izbraucienā pa šo līci, kurš iekļauts 10 pasaules skaistāko līču skaitā. Pabijām Tivatā, Perastā, Herceg Novi un citās pilsētās. Īpaši skaista bija Kotora, kura tiek uzskatīta par Melnkalnes Venēciju un iekļauta UNESCO sarakstā. Protams, izbaudījām arī peldi brīnišķīgajā pludmalē.

Festivālā”Jūras pērle” piedalījās astoņas ārvalstu grupas no Horvātijas, Rumānijas, Bulgārijas, Ungārijas, Somijas un Latvijas, kā arī vietējā Melnkalnes deju kopa. Festivāls galvenokārt bija veltīts tautas dejai. Mūs visvairāk sajūsmināja bulgāru studentu uzstāšanās.

Piedaloties festivālā sapratām, ka sev līdzi esam atveduši daļu no Latvijas- tautu tērpu. Sarkanās lentas iesiešana matos,  lika pacelt galvu augstāk un iztaisnot muguru. Kāda doma beidzot patiesi iezagās galvā- šeit pārstāvam ne tikai skolu, pagastu, novadu, bet gan savu valsti.Uzstājoties kopā ar “Ceiruleiti”, mēs klātesošajiem parādījām, kas ir “īsta” folklora, un par to saņēmām skaļas ovācijas. Skaisti svešā zemē dzirdēt kādu ejot garām un sakot- Super, malači! Lai dzīvo, Latvija!

Neatņemama festivāla tradīcija ir arī gājiens, kura laikā grupas gan muzicēja, gan dziedāja, gan dejoja. Lepni pār mūsu galvām plīvoja Latvijas karogs, un bijām patiesi lepni par savu valsti.

Ceļā uz festivālu paspējām pabūt 7 valstīs- Lietuvā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Horvātijā, Bosnijā un Hercogovinā, Melnkalnē. Brauciena laikā izbaudījām brīnišķīgas dabas ainavas- plašus līdzenumus, augstus kalnus, stāvas nogāzes, dziļas ielejas, skaistus mežus un neizsakāmi dzidru un tīru jūras ūdeni.

Festivāla laikā ieguvām daudz jaunas pieredzes un iespaidu.Vēl vairāk mīlam folkloru un lepojamies par savu valsti. Dāvājot simtgades simboliku un spēka zīmes citiem festivāla dalībniekiem, sapratām,cik lieliska dāvana Latvijas 100-  gadē un “Volyudzeitis” jubilejas gadā bija mums šis festivāls.

Liels paldies f/kopas “Ceiruleits”vadītājai A.Kārklei par doto iespēju kopā ar viņiem doties uz šo festivālu! Milzīgs paldies Vārkavas novada domei par finansiālo atbalstu!

Folkloras kopas”Volyudzeite”dalībniece

Rebeka Cimdiņa.

 

Share this...