Sākot ar 11. novembri skola vairāk iekrāsojās sarkanbaltsarkanās krāsās, jo notika dažādi Tēvzemes nedēļas pasākumi.

11. novembra pēcpusdienā skolā notika pasākums veltīts Lāčplēša dienai. Vecāko klašu skolēni ar dzejas un vēstures avotu palīdzību klātesošos iepazīstināja ar 1919. gada vēsturiskajiem notikumiem. Savā uzrunā sīkāk par Brīvības cīņām un varonību pakavējās skolas direktore I. Kivleniece.

Ar klusuma brīdi tika godināti visi karavīri, kuri krituši, aizstāvot mūsu zemi vai pildot militārās misijas dažādās pasaules vietās.Tika aizdegtas svecītes mūsu varoņu piemiņai.

Pēc tam viss skolas kolektīvs devās pie Dubnas, kur skolas zēnu ansamblis nodziedāja karavīru dziesmu un nolika aizdegtās svecītes uz Dubnas tilta. Pasākumā piedalījās arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes 35. kājnieku bataljona  pārstāvji.  Īsu uzrunu teica rotas komandieris, virsleitnants V.Vjakse. Atskanot zalvēm, tika godināta karavīru piemiņa.

Vēlāk skolā notika”Melnās kafijas vakars”, kura laikā klausījāmies karavīru dziesmas, mielojāmies ar melnu miežu kafiju, rupjmaizi un ievārījumu.

14. novembrī 7. – 12. klašu skolēni tika aicināti uz spēli ”Es mīlu Tevi, Latvija! ” Pasākumu vadīja 8. klases skolēni. Klašu komandas iepazīstināja citas komandas ar paveikto mājas darbu, kura temats bija ”Es dzīvoju Vārkavas novadā.” Pasākuma laikā notika radoši uzdevumi un spēles par Latviju. Uzvarētāju godā tika 11. klases komanda.

15. novembrī skolas svētku zālē notika pasākums ”Svētki Latvijai.” Pasākuma laikā valdīja īpaši patriotiska noskaņa. Ar dziesmām svētkos Latviju sveica 1. – 4. klašu koristi, zēnu un meiteņu vokālie ansambļi, folkloras kopa ”Volyudzeite”. Ar dzeju un prozas vārsmām klātesošos sveica skatuves runas pulciņa dalībnieki, bet skaistu dejas soli rādīja 3.- 4. klašu dejotāji.

Visus klātesošos svētkos sveica skolas direktore I. Kivleniece un SP prezidente S. Stivriška.

 

“Mediju” pulciņa dalībnieces Sandra Brakovska un Sanija Poplavska

Share this...