Hili Randas un Katerīnes Zaripas grāmata “Sniegbaltais un Ogļmelnais” vēsta par diviem, slavenu komponistu vārdā nosauktiem, kaķiem – Volfgangu un Amadeju, kuru saimnieki dodas muzicēt un dzīvot ārzemēs. Abi kaķi apņēmīgi izlemj palikt un pieskatīt māju. Diena kaķiem sākas, kad pulkstenis rāda tieši astoņi, un atnāk pastnieks. Deviņos atbrauc piena mašīna, atved kaķiem pienu un tā ik pa stundai notiek ne tikai kāds svarīgs un liels notikums, bet arī parastie ikdienas rituāli . Abi kaķi saimnieko patstāvīgi gan mājā,gan dārzā un viss notiek precīzi norādītajā laikā. Diena beidzas vakarā tieši astoņos, kad kaķi dodas uz māju un sēstas pie klavierēm spēlējot četrām ķepām domātus skaņdarbus.
Izlasījuši grāmatu, noskaidrojām, cik kaķu katram ir mājās un kā tos sauc. Kāpēc kaķiem grāmatā ir tādi vārdi, kas ir komponisti un kādu mūziku viņi ir sacerējuši. Klausoties Mocarta populārāko skaņdarbu – serenādi stīgu ansamblim, kas jau pēc viņa nāves kļuvusi pazīstama ar nosaukumu „Mazā naktsmūzika” un Bēthovena „Mēnesnīcas sonāti”- krāsojām kaķīšus. Bērniem ļoti patika šī mūzika, un izrādījās, ka tā jau kaut kur bija dzirdēta.
Sarunājoties ar bērniem noskaidrojām, ko kurš zina par kaķu izskatu, paradumiem, ēdienkarti, raksturu, un secinājām, ka kaķēniem ļoti patīk spēlēties un slēpties, piemēram, zābakā, un to, ka kaķiem patīk peles. Tāpēc izgatavojām no papīra pelīti un zābaciņu, no kura izlīdusi kaķēna galva.
Grāmata ļoti piemērota bērniem, lai sāktu apgūt pulksteni, vai 2.klasei, lai atkārtotu un nostiprinātu zināšanas par laika mērvienībām.
Pildot darba burtnīcas, pārunājām par dažādām laika mērierīcēm un pulksteņu veidiem: kāds kurš izskatās, kur parasti atrodas un kādas funkcijas pilda.
Kopīgiem spēkiem sastādījām arī katra bērna dienas režīmu dienām, kad jādodas uz skolu.