Vārkavas viduskola pieteikusies  Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) organizētajā  Skaļās lasīšanas sacensībā.

Ar Nīderlandes lasīšanas fonda atļauju šai sacensībai tiek izmantota metodika  no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu aizraujošā lasīšanas sacensībā.

LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku.

Sacensība notiks trijās kārtās.

  1. kārta (oktobris – janvāris) – norisināsies skolas bibliotēkā un šajā kārtā piedalīsies 4. – 7. klases skolēni. Žūrija vērtēs katra lasītāja sniegumu un izvirzīs labākos lasītājus no 5. un 6.klases uz otro kārtu Preiļos.
  2. kārta (marts) – reģiona fināls  – Preiļos startēs trīs  labākie lasītāji no Preiļu reģiona novadiem un tiesneši izlems, kurš  dosies uz Rīgu pārstāvēt  reģionu.
  3. kārta (2019.gada 19. maijs, sestdiena) – Nacionālais fināls (Latvijas Nacionālā bibliotēkā), kad satiekas visu reģionu labākie skaļie lasītāji un cīnās par Lasīšanas čempiona titulu un uzvarētājs kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru.

Sīkāk par Skaļās lasīšanas sacensību šeit

Share this...