“Brīnumu gredzens” ir stāsts  par pasaulslavenu operdziedātāju Ļudmilu Krasinicu, kas ir ļoti vientuļa. Viņa cer, ka vientulību palīdzēs kliedēt tirgus laukumā nopirktais  burvju gredzens, bet vēl nepaspējusi uzvilkt to pirkstā, tas nokrīt zemē un ripo prom. Lai palīdzētu Ļudmilai to noķert pievienojās ļoti daudz un dažādi cilvēki, kuri atrodas ripojošā gredzena tuvumā. Gredzens nenoķerts iekrīt upē un  Ļudmila, paskatoties apkārt, saprot, ka viņa vairs nav vientuļa, jo tik daudz cilvēki ir centušies palīdzēt.

Tā kā grāmatas  autori Peters Svetina un Damjans Stepančičs ir no Slovēnijas, tad vispirms iepazināmies ar Slovēniju un savās darba burtnīcās ielīmējām Slovēnijas karodziņa attēlu. Lasot grāmatu ,noskaidrojām vairāus svešus vārdus, piemēram, opera, operdziedātāja, šveicars, viesmīlis, jaunlaulātie u.c. Pārrunājām arī, kas ir gadatirgus, krāmu tirgus, ko tur pārdod un ko tur var nopirkt? Spēlējām spēli, kur krāmu tirgū var pārdot vai nopirkt tikai lietas, kuru nosaukumi sākas ar konkrētu burtu. Izmantojām dažādus palīglīdzekļus, lai varētu saskaitīt, cik cilvēku pavisam palīdzēja operdziedātājai ķert ripojošo gredzenu. Aplūkojot grāmatas ilustrācijas, noskaidrojām kādi lidaparāti redzami attēlos. Nodarbību noslēgumā pārspriedām, vai gredzens patiešām izdarīja brīnumus un operdziedātāja ieguva draugus. 2. klases skolēni veidoja ierakstus operdziedātājas Ļudmilas Krasinicas atmiņu kladē.

Share this...