Lai sagaidītu no ziemošanas vietām atlidojušos strazdus ar jaunām mājām, Vecvārkavas apkaimes kopienas iedzīvotāji rīko iedzīvotāju iniciatīvu “Lai strazdi svilpo skaļi!”, kuras  mērķis ir izveidot un uzstādīt jaunus putnu būrīšus  Vecvārkavā, Vanagos un Vārkavā. Par būrīšu  pagatavošanu ir parūpējušies Vārkavas vidusskolas 1. -9. klases audzēkņi un viņu vecāki. Savukārt jauno putnu māju izvietošanā iesaistījušies Vecvārkavas apkaimes kopienu resursu centra entuziasti, Vārkavas vidusskolas 7.-8. klases skolēni un biedrības “Jaunvide” aktīvisti.

Akcijas laikā 23. martā 10 izgatavotie putnu būrīši  tiks uzstādīti Vārkavas parkā un Vārkavas katoļu draudzes dārzā. Šo atbildīgo darbu uzņēmušies veikt Vārkavas vidusskolas 7.-8. klašu skolēni. Savukārt vietējie iedzīvotāji 23. martā 17.00  aicināti ar velosipēdiem un  putnu būrīšiem doties uz Vārkavu, lai jaunās putnu mājvietas piestiprinātu pie SAC “Vārkava” teritorijā augošajiem kokiem.  Nedēļas nogalē  biedrības “Jaunvide” biedri, dodoties velobraucienā, putnu būrīšus nogādās arī Vanagos, kur strazdi savas mājvietas radīs Vanagu informācijas un atbalsta centra apkārtnes kokos.

Projekta “Darbīgās kopienas” ietvaros decembrī tika izsludināts Kopienu iniciatīvu konkurss ”Darbīgās kopienas Latgalē”. Vārkavas kopiena tajā piedalījās ar iniciatīvu “Velopatruļa”, kuras mērķis ir veicināt ikviena vecuma iedzīvotāja iesaistīšanos kopienas aktivitātēs, vides sakopšanas kampaņās, izmantot videi draudzīgāku, fiziskai labsajūtai nozīmīgu pārvietošanās alternatīvu, braukt ar velosipēdu. Kopienas iniciatīva guva atbalstu 7 velosipēdu un velo ķiveru iegādei. Projekta granta summa 2000 EUR.

Kopienu resursu centrs ir jau iegādājies 7 velosipēdus un velo ķiveres, ko varēs kopienas pasākumos izmantot jebkurš vietējais iedzīvotājs. Pavisam drīz tiks rīkotas dažādas velo aktivitātes, tādēļ aicinām sekot līdzi informācijai.

Paldies čaklajiem Vārkavas vidusskolas audzēkņiem un viņu vecākiem, skolotājiem un vietējiem iedzīvotājiem par dalību akcijā!  Paldies Izglītības iniciatīvu centram un  British Council pārstāvniecībai Latvijā par atbalstu!

Turpināsim iepazīt dabu, baudīt pavasari  un, skaļi svilpojošo strazdu pavadīti, iesaistīsimies arī citās vietējās kopienas iniciatīvās!

Projekts “Darbīgās kopienas” tapis sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv .

Vecvārkavas kopienas resursu centra aktīvisti

Share this...