Vārkavas novada Kultūras centra zālē, visu janvāri ir apskatāmu fotogrāfiju izstāde “Pastkastes stāsts”, kurā ir attēlotas Vārkavas novadā esošās pastkastītes. Fotogrāfiju aprakstus veidojuši Vārkavas vidusskolas audzēkņi. Ļaujot vaļu fantāzijai, skolēni ir sarakstījuši pasakas, teikas, stāstus, pārdomu darbus, pat dzejoļus un vēstules.

un 18. janvārī izstādes organizatori, aicināja ar izstādi iepazīties pašus radošo darbu autorus — Vārkavas vidusskolas audzēkņus. Tikšanās laikā, fotogrāfiju autore Dagnija Dudarjonoka, aicināja skolēnus, izmēģināt savus spēkus, veicot dažādus interesantus uzdevumus. Viena no grūtākajām aktivitātēm bija, Vārkavas novada kartē atzīmēt, izstādē apskatāmo pastkastīšu atrašanās vietas. Izrādās, ka daudzi no skolēniem pirms tam novada karti nebija redzējuši un ar grūtībām tajā orientējās.

Savukārt, ar radošiem uzdevumiem jauniešiem veicās daudz labāk, ierobežotā laikā sacerēt spoku stāstu, dziesmas vārdus vai grāvējfilmas anotāciju, kā izrādījās ir tīrais nieks. Aktivitāšu laikā radās doma, ka vasarā varētu rīkot riteņbraukšanas ekspedīcijas un labāk iepazīt savu dzimto novada.

Izstāde Kultūras centra zālē būs apskatāma visu janvāri, vēlāk tā ceļos uz citiem novadiem.

Biedrības “Ģimenes palīdzības centrs “Ligzda”” pateicas par sadarbību Vārkavas vidusskolai (audzēkņiem un latviešu valodas skolotājām) un Vārkavas Novadpētniecības muzejam!

   

Elvīra Āboliņa

biedrība “Ģimenes palīdzības centrs “Ligzda””

Share this...