Trešdien, 24. un ceturtdien, 25. aprīlī Vārkavas vidusskolas skolēni, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”  dalībnieki,  devās godam nopelnītajā mācību – izziņas ekskursijā Rēzeknes pusē.

Ekskursijas laikā bērni viesojās Lūznavas muižā. Tika iepazīta muiža un tās apkārtne, apskatītas atjaunotās  muižas iekštelpas. Lūznavas muižā pašlaik arī skatāma lietuviešu mākslinieka Broņus Rutkauska (Bronius Rutkauskas, 1955) gleznu un fresku izstāde “Noslēpums. Ilūzijas un realitāte.”, un bērni varēja iepazīties ar šī mākslinieka brīnišķīgajiem darbiem.

Tālāk ceļš veda uz Pušu. Pušas pagastā atrodas radio un senlietu muzejs. Muzeja pamatā ir radioaparāti un cita skaņu (atskaņošanas) tehnika (ierīces). Vecākais eksponāts ir apmēram 1918. gadā izgatavots patafons. Par senlietām un apkārtnes teiksmām interesanti un saistoši pastāstīja Silvija Pīgozne.

Nākamā ekskursijas pietura bija biedrības  “Kroma kolna bruoliste” veidotā seno latgaļu cilšu koka pils.    Biedrības pamatnodarbošanās ir 9.-13. gadsimta Latgales senvēstures notikumu un kultūrvides popularizēšana un imitēšana. Aleksandrs Lubāns stāstīja par seno karavīru ekipējumu, ieročiem un cīņas veidiem un seno latgaļu sadzīvi. Skolēniem bija iespēja  iejusties tā laika noskaņās un piemērīt  seno latgaļu ietērpu.

« 1 gada 2 »

Vārkavas novada Upmalas bibliotēkas vadītāja Alda Upeniece

Share this...