Ir noslēgusies Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2020.

Šī programma nodrošina piekļuvi interesantai lasāmvielai ikvienā bibliotēkā, un iesaista  lasītājus gada populārākās grāmatas noteikšanā.

Gada populārākās grāmatas noteikšana dažādos vecumposmos latvijā notiek jau  21 gadu, 2020.gadā piedalījās13086 lasītāji no gandrīz 700 bibliotēkām, tai skaitā 68 diasporas centri no 29 valstīm. No Vārkavas vidusskolas 55 skolas vecuma bērni un jaunieši un 22 pieaugušie – vecāki, vecvecāki, skolotāji un citi interesenti anketās izteica savu viedokli par izlasītajām grāmatām.

Programmas realizācija notiek cieši sadarbojoties Upmalas  un Vārkavas vidusskolas bibliotēkām. Jau otro gadu pēc kārtas valstī un arī mūsu novadā esošā COVID-19 situācija, aizliedz mums pulcēties visiem uz noslēguma pasākumu, kā arī doties tik ļoti gaidītajās ekskursijās. Tāpēc arī šoreiz Upmalas bibliotēkas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas sarūpētās balviņas bērniem tika izdalītas pa klasēm un audzinātāji 1.-4.klasēm tās pasniedza klases stundā,

Šoreiz  šim pasākumam un ekskursijai bija jānotiek marta beigās un ekskursija ieplānota aprīlī, bet sakarā ar COVIDU pārcelta uz jauno mācību gadu . tā kā situācija ir tāda kāda ir un ekskursijās nevaram doties un skolā kopīgos pasākumos nepulcējamies, tad balviņas bērniem tika izdalītas pa klasēm un audzinātāji tās dažādos veidos nogādāja adresātiem.

Grāmatu TOP 3 valstī pa vecuma grupām

 

 1.-2. klase

 

1.      Anna Ļenasa. Krāsu mošķis.

2.      Sabīne Košeļeva. Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās.

3.      Juris Zvirgzdiņš. Rasas vasara.

 

3.-4.klase

 

Dzintars Tilaks. Papus Tru.

Edgars Valters. Poķu grāmata.

Anna Starobiņeca. Vilka midzenis.

 

5.-7.klase

 

Jurga Vile, Lina Itagaki. Sibīrijas haiku.

Kristīna Olsone. Ērgļuklints noslēpums.

Rēli Reinausa. Marks, maģija un vilkate Vilma

 

8.-12.klase

 

Rasa Bugavičute-Pēce. Puika, kurš redzēja tumsā.

Džejs Ašers. Trīspadsmit iemesli.

Gatis Ezerkalns. Ragana manā skapī.

 

 

Vecāki

Eve Hietamies. Tētis uz pilnu slodzi.

Žiljēns Sandrels. Brīnumu istaba.

Māris Bērziņš. Aizliegtais pianīns.

 

TOP 3 Vārkavas novada lasītāji

1.-2. klase

1.      Anna Ļenasa. Krāsu mošķis.

2.      Sabīne Košeļeva. Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās.

3.      Ulfs Starks, Linda Bundestama. Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs.

 

Pārējās vecuma grupas lasītāji savas anketas aizpildīja individuāli mājās un ziņas, par to kādā secībā tika sarindotas grāmatas, bibliotekās neiesniedza.

Paldies Vārkavas novada pašvaldībai par sniegto finansiālo atbalstu programmas realizēšanā. Paldies vecākiem un pedagogiem, kas atbalstīja bērnus un aicināja lasīt grāmatas un izteikt savas domas par katru izlasīto grāmatu, kā arī paši piedalījās grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Paldies Danielas, Māra un Arta māmiņai Jolantai, Emmas un Elzas māmiņai Līgai, Dāvja, Matīsa un Gunta māmiņai Dacei, Evelīnas Annas un Henrija mammai Evai, Tīnas un Līvas mammai Līgai, Maijas mammai Lailai, Sigitas mammai Ivetai, Kristiāna mammai Kristīnei, Anda, Ervīna un Martas mammai Evitai, Markusa un Ērikas mammai Ingai, Ralfa un Valtera mammai Martai, Ernesta, Jēkaba un Dārtas mammai Ingai, kā arī Alises tētim Aivaram un Līvas un Edvarda Tētim Ivaram.

Ikviens interesents vēl var paspēt pieteikties un piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021.” Vārkavas vidusskolas bibliotēkā sākot ar 1.septembi, bet  Upmalas bibliotēkā grāmatu kolekcija jau būs piejama vasaras brīvlaikā.

 

Share this...