Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītibas iestādēs” ietvaros 22. novembrī Vārkavas vidusskolas 5. un 6. klase apmeklēja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienību un Aglonas maizes muzeju.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienībā atsaucīgās pasniedzējas un audzēkņi iepazīstināja skolēnus ar galda klāšanas un uzvedības kultūras gudrībām. Vārkavieši ar interesi vēroja jauno frizieru mācību kabinetus, neparastos uzskates materiālus. Turpmāk noteikti noderēs informācija par jauno frizieru, arī kafejnīcas pakalpojumu pieejamību.

Aglonas Maizes muzejā skolēni iepazinās ar maizes cepšanas procesu, paši veidoja savu maizes kukulīti un, gaidot, kamēr tas izcepsies, brīnišķīgās muzeja saimnieces Vijas vadībā izgāja grauda ceļu no rudens sējas līdz maizes kukulītim. Skolēni arī izmēģināja, cik smagas ir pilnas sētuves, cik vingrām jābūt labības pļāvējām, uzzināja, kā agrāk kūla labību, kā berza un mala graudus. Bērni baudīja arī zāļu tēju un rudzu maizi, kura šeit brīnumainā kārtā izrādījās garšīgāka nekā mājās. Garšoja arī baltās maizes rikas.

Beidzot katrs bija priecīgs samīļot un sasmaržot silto paša veidoto maizes kukulīti.

Vārkavas vidusskolas 5. klases audzinātāja Silvija Stankeviča

 

 

Share this...