Uzsākot dalību  bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” starptautiskajā lasīšanas veicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”, bērni tika iepazīstināti ar projektu un tika izskaidrota tā darbības norise.

Kā pirmo sākām lasīt M. Zuša grāmatu „Nenotikušais atklājums”.

Grāmata stāsta par to, kā dabas pētnieks Kārlis Darviņš dodas izņemt no pastkastes žurnālu, bet pamana pagalma sniegā kāda vienkājaina radījuma pēdas. Mēģinot to izsekot un izdarīt atklājumu, viņš pārsteigts redz, ka pēdu skaits arvien pieaug. Kad viņa minējumi jau sasniedz desmitkājainu citplanētieti vai piecus bandītus, dabas pētnieks nolemj, ka šoreiz atklājums labāk lai paliek neizdarīts, un mūk.

Izlasījuši grāmatu, mēs noskaidrojām daudzus nepazīstamus vārdus – piemēram, abonents, laika zonas, eksemplārs, mīts, mītisks, mēnessērdzīgs, garnadzis, suga u.c., tāpat pārrunājām, kas ir dabas pētnieki un ko viņi pēta. Iepazināmies ar dažādiem Latvijas dzīvniekiem, izkrāsojām to attēlus un meklējām, kādus pēdu nospiedumus katrs dzīvnieks atstāj sniegā vai zemē. Ļoti interesanti bija veidot bērnu pēdiņu nospiedumu taciņu, kur katrs bērns uzzīmēja, izkrāsoja, izgrieza un uzlīmēja uz kopējās „taciņas”savu pēdiņu. Savu fantāziju bērni varēja parādīt, izdomājot un uzzīmējot radību, kurai ir ne mazāk kā 12 kājas.

Pirmsskolas grupiņas bērniem ļoti patika skaitīšanas uzdevumi, jo, lasot grāmatu, vajadzēja saskaitīt, cik kāju būs, ja “kāds izvedis pastaigā klibu suni “, vai cik kāju nospiedumus atstātu astoņkājis, kas nolaupījis uz vienas kājas aizmigušo mēnessērdzī go papagaili?

« 1 gada 2 »
Share this...