18. un 19. maijā  Vārkavas vidusskolas folkloras kopa “Volyudzeite” piedalījās 35. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētkos “Pulkā eimu, pulkā teku”. Šogad sarīkojums notika Iecavā, kur kopā pulcējās ap 1500 folkloras kopu dalībnieku no visas Latvijas. Dienas bija piepildītas ar notikumiem, pasākumiem, uzdevumiem un, protams, bitēm.pulkaiemu 28

 Spītējot svelmei, sarīkojuma pirmajā dienā “Volyudzeitis” dalībnieki atklāšanas koncertā ”Skanēdama bite skrēja” gāja rotaļās, kuras cītīgi mācījās skolā un vēl joprojām gatavo Dziesmu svētkiem. Iecavas parkā izgājām “Bišu un medus taku”, kurā pildījām dažādus uzdevums un pārbaudījumus saistībā ar bitēm, lai pelnītu punktus. Kopumā savas zināšanas pārbaudījām 16 pieturās. Mūsu zināšanas izrādījās ļoti labas, jo kopvērtējumā ieguvām 2. vietu. Pirmās dienas pievakarē Iecavas estrādē noskatījāmies folkloras konkursu laureātu koncertu”Bitīt, tavu vieglumiņu.” Vakarā visi varējām piedalīties, iespējams, festivāla jautrākajā pasākumā – Danču vakarā.

Nākamājā rītā visiem jau agri nācās posties uz gājienu. Pēc tā Iecavas estrādē notika lielais noslēguma novadu koncerts “ROTĀ SAULE, ROTĀ BITE – PIENENĒS, PURENĒS“. Koncerta laikā savu labāko sniegumu rādīja 11 novadi. Tur kopā ar pārējām Dienvidlatgales folkloras kopām uzstājāmies arī mēs. Elvis Laganovskis visiem izstāstīja arī mūsu puses atgadījumu par bitēm. Pēc noslēguma koncerta notika “Rotaļu vija Latvijai.”

Nacionālais sarīkojums  bija noslēdzies, un visi varējām doties atpakaļ mājās.

Paldies Vārkavas novada domei par mūsu atbalstīšanu!

 

 

Folkloras kopas “Volyudzeite” prezidente

Rebeka Cimdiņa

 

Share this...