2121.gada jūnijs noteikti bija viens no karstākajiem vasaras mēnešiem, bet tas nav viss… 16., 17. un 18. jūnijā norisinājās projekta “PuMPuRs”  un biedrības  “Jaunvide” iniciatīvas “Piedzīvojumi aizrauj!”  pēdējā aktivitāte Vārkavas vidusskolas skolēniem “Vasaras piedzīvojums dabā”. Šoreiz aicinājām 20 jauniešus ļauties dabai, Dubnas straumei un dažādiem izaicinošiem uzdevumiem.

Laivošanu uzsākām netālu no Nīdermuižas, dodoties uz pirmo izkāpšanu vietu – Arendoli! Uzsāktais airēšanas pasākums sākumā nelikās tik vienkāršs, jo pa reizei sanāca paciemoties kādā niedru bariņā, kamēr noķērām pareizo virzienu un ritmu. Neiztikām arī bez 360 grādu pagriešanās, kas nelikās kā šķērslis, bet kā jautrs, negaidīts izaicinājums. Droši varam apgalvot- šīs posms noteikti bija visepiskākais. Pa ceļam mūs sagaidīja dažādi kokveidīgi un zaraini šķēršļi. Daudzās vietās spējām tik cauri ar vienkāršu Lambo spēles paņēmienu – noliekšanos atmuguriski. Bet ne visur! Bija arī īstas prāta asināšanas situācijas – kā izvilkt cauri laivu un pašiem palikt pēc iespējas sausākiem. Brašie vidusskolas puiši ar šo tika galā un sniedza palīdzību arī meitenēm. Ejot visam cauri, nemanot nonācām Arendolē, kur pēc kāda atelpas brīža un pusdienām uz sauszemes sapratām, ka vēlamies turpināt ceļu tālāk! Tā lūk jau pašā pirmajā dienā nonācām Vecvārkavā, kur arī iekārtojāmies pirmajai nakšņošanai! Vārījām kopīgi vakariņās zupu, spēlējām frisbiju un iepazināmies ar jaunu lietu – “slackline” un izmēģinājām savas iemaņas līdzsvarā noturēšanā! 

Otro piedzīvojuma dienu iesākām ar kārtīgām brokastīm un uzdevumu stafeti, kur panākuma atslēga bija komandas darbs, stratēģija, veiklums un atjautība. Ieturot arī tepat pusdienas, devāmies tālāk  uz “Mačāniem”! Airējamais ceļš bija diezgan garš, tāpēc pusceļā nedaudz atvēsinājāmies ar pareizu peldi no laivas. Nonākot otrās dienas galamērķī, iekārtojāmies nakšņošanai un vienkārši baudījām kopābūšanu ar dažādām galda spēlēm, bumbu un ugunskura sarunām. Paldies Jurim Solam par viesmīlību un pretimnākšanu! 

Jau nākamajā dienā, rītu iesākām uz klasisko tradīcija notīm – rīta apli un brokastīm. Šīs dienas aktivitātēs bija svarīgs roku spēks, komandas darbs un iztēle. Šais uzdevumos mums sanāca dažādi Matriksa filmas cienīgi triki, līdz šim paši nevarējām iedomāties, ka TĀ varam! Pēc aktīvas pirmās dienas daļas arī devāmies nu jau pēdējajā laivošanas posmā – uz Staru laipu, kur piepeldējām, izveidojot kopīgu zvaigznīti un sirsnīgi izrunājoties! Protams, mūs šeit arī sagaidīja gardas pusdienas! 

Šis triju dienu piedzīvojums aizritēja mums pašiem nemanot! Kopumā, esam noairējuši vairāk kā 30 km, ieguvām skaistu vasaras iedegumu, kārtīgu treniņu rokām un prātam, kā arī lieliskas atmiņas! Liels paldies vēlamies teikt piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts”  treneriem Dāvim Kiršfeldam un  Ditai Oberšatei par kolosāliem izaicinājumiem, pieredzi un kopā būšanu. Paldies arī SIA  “Dēkaiņi” par laivām un to atribūtiem, SIA “ARKA Preiļi” par garšīgām pusdienām, “Liepaines” par iespēju nakšņot pasakainā vietā pie Dubnas krasta. Paldies mūsu sadarbības partneriem Vārkavas vidusskolai un Vārkavas novada domei par lielisku sadarbību!  Un vislielākais paldies pašiem jauniešiem par interesi, iesaisti un atbalstu! Lai tik pat skaista un aizraujoša atlikusī vasara jums – Vārkavas novada jaunieši! 

Projekta  aktivitāšu organizatore 

Eva Kondavniece 

Share this...