9. martā skolā notika virtuālais bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” stāstnieku konkurss “Anekdošu virpulis 2021”. Mūsu stāstnieki tika uzaicināti piedalīties “Anekdošu virpuļa” pusfinālā Dienvidlatgalē, kurš 18. martā notika Līvānos. Konkursā piedalījās labākie anekdošu stāstītāji arī no Aglonas, Riebiņiem un Līvāniem.

Konkursa mērķis bija  bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratības veicināšana un iesaistīšanās Dziesmu un  deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā.

Konkursa galvenais uzdevums bija uzturēt un attīstīt stāstīšanas tradīciju, līdzdarbojoties mutvārdu tradīcijā un rosinot pašizpausmi mutvārdu stāstīšanas jomā, kā arī izkopt humora izjūtu un anekdošu stāstīšanas iemaņas.

Gatavojoties konkursam, katram dalībniekam bija jāsagatavo pietiekami liels ”anekdošu pūrs”, lai ar to varētu dižoties starp citiem stāstniekiem. Konkursā bija uzmanīgi jāklausās, ko stāsta citi, jo anekdotes atkārtoties nedrīkst, citādi tiek noņemti punkti, kas jākrāj līdz uzvarai.

Katram anekdošu stāstītājam konkursa vērtēšanas komisija piešķīra smīdinātāja titulu. Pie Dižā smīdinātāja titula tika Agija Lozda, Elvis Laganovskis un Mārtiņš Upenieks. Lielā smīdinātāja titulu ieguva Signe Laganovska un Līva Vuškāne, bet Mazā smīdinātāja titulu – Edvards Vaivods – Šulte.

Labākie anekdošu stāstnieki piedalīsies finālā Rīgā, kurš notiks Smieklu dienā – 1. aprīlī tiešsaistē Zoom platformā.

Share this...