2019 . gada 28. oktobrī Vārkavas vidusskolā viesojās kapteinis A. Brokovskis – Vaivods, lai kopā ar 10. – 12. klašu skolēniem pārrunātu konkursa ”Enkurs – 2020” norises gaitu un veicamos uzdevumus. 

30. oktobrī skolas komanda apmeklēja Preiļu Sarkanā Krusta nodaļu, kur Z. Vucāne vadīja praktisku nodarbību pirmās neatliekamās palīdzības sniegšanā. Skolēni skolotāja S. Stankeviča vadībā cītīgi gatavojās pusfinālam.

2. novembrī 10. – 12. klašu komanda, kuras sastāvā bija Andrejs Ločs (komandas kapteinis), Uldis Gavars, Andis Briška, Edgars Nikiforovs, Dmitrijs Furtikovs, Dāvis Salcevičs, Lauris Pastars, Valija Vanaga, Sindija Edīte Upeniece un Sigita Stivriška, devās uz konkursa “Enkurs-2020” 1. atlases  kārtu, kura notika Rīgā Novikontas Jūras koledžā.

Konkursa mērķis bija ieinteresēt un iepazīstināt vidusskolniekus ar jūras virsnieka profesiju. Konkurss tiek organizēts divās atlases kārtās, no kurām komandas kvalificējas finālam. Konkursā piedalās komandas no visas Latvijas, kurām jāveic dažādi praktiski un atraktīvi jūrnieka uzdevumi. Skolas komanda iejutās kuģa vadītāja lomā uz trijiem kuģu simulatoriem, sacentās ugunsdzēšanas un pirmās palīdzības sniegšanas disciplīnās, pierādīja savas ģeogrāfiskās zināšanas, atzīmējot pasaulē lielākās ostas, un sacentās virves vilkšanā.  Nākamajai kārtai kvalificējās komandas, kuras ieguva pirmās sešas vietas, kas nozīmē, ka arī Vārkavas vidusskolas komanda ar izcīnīto 4. vietu. Katrs no komandas pārstāvjiem saņēma sertifikātu par piedalīšanos konkursā. Vārkavas vidusskolas komanda izcīnīja ne tikai 4.vietu un kvalificēšanos nākamajā kārtā, bet arī jaunas zināšanas un daudz pozitīvu emociju!

Uz konkursu līdzi devās skolotājs Staņislavs Stankevičs un skolas direktore Inta Kivleniece.

Konkursa finālā pavasarī piedalīsies Alūksnes valsts ģimnāzijas, Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Madonas valsts ģimnāzijas, Ventspils valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas 10. vidusskolas, Liepājas valsts 1.ģimnāzijas, Špoģu vidusskolas, Vārkavas vidusskolas, Rojas vidusskolas un Jaunmārupes pamatskolas komandas. 

https://www.lja.lv/index.php/news/noskaidroti-enkurs-2020-finalisti

                                                           „Mediju”pulciņa dalībniece Sigita Stivriška

 

Share this...