16.decembrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 1. – 4. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties Rēzeknes teātraJoriks” iestudēto izrādi “Ziemas māja”.

Izrāde stāsta par senseniem laikiem pirms gadiem trīsdesmit pieciem, kad tāltālā zemē aiz augstiem kalniem un tumšiem mežiem pilsētā Ogre dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vecaistēvs Antons. Mazais Mārtiņš kopā ar vecotēvu iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, mīlēt un vērot dabu, saprast tās likumus – mīlestības, dzimšanas, nāves, vasaras un ziemas mūžīgo ciklu.

Izrāde balstās uz režisora Mārtiņa Eihes atmiņām par savu vecotēvu un bērnību. Tā ir veidota objektu teātra estētikā un uzrunā gan mazos, gan lielos skatītājus.

“Mārtiņa un Vectēva būšana kopā ir brīnišķīgs un jūtīgs bērna pasaules atainojums, kas nebaidās skaidri runāt par būtiskām tēmām un nemet mānīgus līkločus. Vienlaikus tas ir arī izzūdošās veclaiku dūnu spilvenu vecvecāku pasaules tēlojums, kuri māk sarunāties īsti, vērot un izskaidrot dabu un parādīt, ka mēs esam tās daļa, ka iekšēja jušana un skaistums atklājas un sakārtojas, iekļaujoties dabas būtībā.”
Rūta Briede raksta satori.lv

Skatoties izrādi, skolēniem bija iespēja papildināt zināšanas lomu spēlē un apgūt prasmes papīra locīšanā.

Share this...