Kā katru gadu, arī šogad, janvāra sākumā atcerējāmies un pieminējām Barikāžu laiku, kā ļoti nozīmīgu mūsu valsts vēstures pagrieziena punktu. Klašu kolektīvos daudz tika runāts par 1991. gada 13. – 27. janvāra notikumiem, skolēni noskatījās arī īsfilmas ”Barikāžu stāsti” un “Janvāra barikādes 1991. gadā.” No 13. līdz 20. janvārim skolā notika zīmējumu un kolāžu konkurss veltīts Barikāžu atceres dienai. Idejas saviem darbiem skolēni smēlās no dažādiem vēstures materiāliem, barikāžu dalībnieku atmiņu stāstiem un no filmu fragmentiem.

No sākumskolēniem labāko darbu autori bija Rēzija Lazdāne (2. kl.), Eva Cimbolineca (3. kl.), Intars Veliks (4. kl.). Interesanti darbi bija arī Tatjanai Furtikovai un Guntai Zagorskai (8. kl.), kā arī Dainai Gailumai un Vinetai Macuļēvičai (9. kl.) , Dacei Plivdai un Melisai Vanagai (10. kl.).

20. janvārī noslēdzās arī krustvārdu mīklu konkurss ,,Barikāžu laiku atceroties…’’ , kuru organizēja  Vārkavas novadpētniecības muzejs. Krustvārdu mīklu pamatā bija 1991. gada janvāra vēsturiskie notikumi.

Muzeja vadītāja E. Āboltiņa bija ieradusies skolā un ar nelielām dāvaniņām apsveica skolēnus, kuriem mīklu minēšanā veicās vislabāk, kā arī pārsteiguma dāvaniņas pasniedza oriģinālāko zīmējumu un kolāžu autoriem. Precīzākie mīklu minētāji bija Dāvis Salcevičs (10. kl.), Nauris Smolenskis (10. kl.), Raivis Tarasovs (10. kl.), Ieva Jaunromāne (7. kl.), Dace Plivda (10. kl.), Nikola Anna Čaunāne (6. kl.), Alise Krūmiņa (6. kl.), Madara Līga Upeniece (4. kl.).

Esam pateicīgi tam, ka varam dzīvot brīvā valstī un novērtējam visus notikumus, kas iezīmēja ceļu uz brīvību!

                                                                    “Mediju” pulciņa dalībniece Sandra Brakovska

Share this...