2021. gada janvārī aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Klašu kolektīvos tika pārrunāts par 1991.gada vēsturiskajiem notikumiem, kad arī Vārkavas novada iedzīvotāji devās uz Rīgu, lai nosargātu savu zemi un brīvību. Skolēniem tika piedāvāti dažādi video materiāli par 1991.gada barikāžu laiku, atmiņu stāsti, šādā veidā veicot audzēkņu patriotisko un pilsonisko audzināšanu.

 

// IZZINI

1991. gada barikāžu muzeja tīmekļvietne www.barikades.lv

Digitālā izstāde “Barikādēm 30”

Nacionālās enciklopēdijas šķirklis “Latvijas neatkarības atjaunošana”

Trešās atmodas ilustrētās vēstures vietne Barikadopēdija

Valsts kancelejas informatīvais materiāls “1991. gada janvāra barikādes un to nozīme Latvijas neatkarības atjaunošanā” (pdf)

Ziņu portāla lsm.lv sadaļa “Barikādēm 30”

Ziņu portāla lsm.lv sadaļa “Barikāžu laiks”

Tās 1991.gada barikāžu gaišās naktis (lvportals.lv)

Nedēļa uz naža asmens – barikāžu laiks Rīgā no 13. līdz 20. janvārim (tvnet.lv)

Pieci 1991. gada barikāžu stāsti (lsm.lv)

Konferences “X stunda. Barikādēm 30” ieraksts

Share this...