1.aprīlis ir Joku diena. Jau vairākus gadus Rīgā 1.aprīlī pulcējās labākie anekdošu stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, bet šogad pandēmijas dēļ konkursa fināls klātienē nevarēja notikt. Tas notika tiešsaistes platformā Zoom.

Stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis” mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu kultūras izpratnes un lietpratību pašizpausmēm mākslā, jo mutvārdiem jau vairākus gadus ir būtiska nozīme arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā.

Konkursam bija pieteikti 68 dalībnieki no visas Latvijas. Viņu vidū bija arī mūsu skolas folkloras kopas “Volyudzeite” dalībnieki Agija Lozda, Signe Laganovska, Līva Vuškāne, Elvis Laganovskis un Mārtiņš Upenieks. Konkursanti cīnījās par vairākiem goda nosaukumiem: Mazais, Lielais, Dižais vai Ekselentais smīdinātājs. Kā tad veicās mūsējiem? Meitenes ieguva Lielā smīdinātāja titulu, Mārtiņš kļuva par Dižo smīdinātāju, bet Elvis saņēma augstāko vērtējumu – Ekselentais smīdinātājs. Mēs lepojamies ar šo stāstnieku uzņēmību, uzdrošināšanos, ieguldīto darbu gatavojoties konkursam un sasniegtajiem rezultātiem.

Share this...