Čaklākie lasītāji apceļo Latgali

Mūsu skolas skolēni, skolotāji un skolēnu vecāki arī šogad bija iesaistījušies Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektā ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Projekta laikā katra vecumposma lasītājam vajadzēja izlasīt sev atbilstošās 6 grāmatas. Vēlāk elektroniskā veidā vajadzēja iesniegt arī to izvērtējumu. Skolā tika apbalvoti visi projektā iesaistītie lasītāji, bet kā galvenā balva viņiem bija izglītojošs brauciens pa Latgali. 2019. gada 24. aprīlī 1.- 4. klase un 25. aprīlī 5. – 12. klase, bibliotekāru Melitas un Aldas vadībā, devās ‘’Bērnu žūrijas’’mācību- izziņas ekskursijā uz Rēzeknes novadu. Brauciena dalībnieki apmeklēja Lūznavas muižu un tās apkārtni. Tika uzzināts daudz interesantu notikumu saistībā ar šo muižu. Nākamā pietura bija Puša. Pušas pagastā apmeklējām radio un senlietu… Lasīt tālāk

Vārkavas vidusskolas audzēkņi iepazīst Latgali

Trešdien, 24. un ceturtdien, 25. aprīlī Vārkavas vidusskolas skolēni, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”  dalībnieki,  devās godam nopelnītajā mācību – izziņas ekskursijā Rēzeknes pusē. Ekskursijas laikā bērni viesojās Lūznavas muižā. Tika iepazīta muiža un tās apkārtne, apskatītas atjaunotās  muižas iekštelpas. Lūznavas muižā pašlaik arī skatāma lietuviešu mākslinieka Broņus Rutkauska (Bronius Rutkauskas, 1955) gleznu un fresku izstāde “Noslēpums. Ilūzijas un realitāte.”, un bērni varēja iepazīties ar šī mākslinieka brīnišķīgajiem darbiem. Tālāk ceļš veda uz Pušu. Pušas pagastā atrodas radio un senlietu muzejs. Muzeja pamatā ir radioaparāti un cita skaņu (atskaņošanas) tehnika (ierīces). Vecākais eksponāts ir apmēram 1918. gadā izgatavots patafons. Par senlietām un apkārtnes teiksmām interesanti un… Lasīt tālāk

Dzejnieka Viļa Plūdona 145 gadu jubilejas pasākums

22. martā Vārkavas vidusskolas bibliotēkā notika pasākums 1. – 4. Klašu skolēniem „Nāciet visi galma ļaudis, Tādu ērmu skatīties”, veltīts dzejnieka Viļa Plūdoņa 145 gadu jubilejai. Pasākuma laikā bērni iepazinās ar dzejnieka biogrāfiju un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par svarīgāko Viļa Plūdoņa dzīves gājumā, kā arī skatījās animācijas filmiņu ‘Eža kažociņš”.

Continue Reading

Noslēdzies zīmējumu konkurss „Manam sunim (kaķim) vislabākā māja”

Noslēdzies Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai veltītais zīmējumu konkurss „Manam sunim (kaķim) vislabākā māja”. Par sižetiskākajiem, orģinālākajiem un rūpīgākajiem  atzīti Tīnas, Murata un Ričarda no 1.klases, Ērikas un Viktorijas no 2.klases, Madaras, Sanijas, Armīna no 3. klases, Nellijas no 4.klases, Toma un Alises no 5.klases kā arī Sandras un Guntas no 7.klases darbi. Viņi arī saņēma pārsteiguma balvas. Konkursa darbu izstādi var aplūkot skolas bibliotekā.

Continue Reading

Notika nacionālās skaļās lasīšanas konkursa 1. kārta.

20. decembrī skolas bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas konkursa 1. kārta. Sacensību dalībnieki klasesbiedru priekšā lasīja fragmentu no paša izvēlētās grāmatas. Par ceļazīmi nākamajai, reģionālajai, kārtai, kura norisināsies Preiļos, sacentās 5. un 6.klases skolēni.Tā kā katram ir nepieciešama liela drosme un pārliecība par sevi, lai auditorijā sniegtu priekšnesumu, uz sacensību aicināti tika arī 4. un 7.klašu audzēkņi.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

13. novembrī Vārkavas vidusskolas bibliotēkā notika Ziemeļvalstu Literatūras nedēļai veltīts pasākums 2.klasei. Pasākums sākās ar pārrunām par Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas aizsākumiem, to norisi. Bērni iepazinās ar to Ziemeļvalstu autoru darbiem, kuri atrodas bibliotēkā un ir jau pazīstami lasītājiem. Tāpat noskaidrojām, kas ir Ziemeļvalstis, kur tās atrodas kartē un kāpēc runājam tieši par Ziemeļvalstu autoriem un viņu grāmatām. Kopīgi lasījām Eliasa Volunda un  Angeses Volundas  grāmatas “Rokasgrāmata supervaroņiem” fragmentus. Pārrunājam  kas ir pāridarījumi un kā rīkoties situācijās, ja kāds tiek aizskarts fiziski vai emocionāli. Kas ir supervaronis? Kas padara kādu par supervaroni? Kāds tas izskatās?

Margaritas Stārastes 105. jubileja

Ar saļām bērnu čalām 15.janvāra pēcpusdienā tika pieskandināta novada lielā svētku zāle. Upmalas bibliotekāre Alda sadarbībā ar skolas bibliotekāri Melitu sākumskolas skolēniem bija sarīkojušas Margaritas Stārastes  105. jubileju. Lai iepazītu jauko mākslinieci un rakstnieci,  bērni noskatījās nelielu prezentāciju un noklausījās stāstījumu par Stārastes personību un daiļradi.

Continue Reading

Krustvārdu mīklu maratons “Lielais gudrinieks”

Vārkavas vidusskolas bibliotēka jau tradicionāli rīko krustvārdu mīklu maratonu “Lielais gudrinieks”, kurš norisināsies no 7.janvāra līdz 29.martam. Aicināti piedalīties visi skolas audzēkņi. Konkursa dalībniekiem katru nedēļu ir jāatrisina viena krustvārdu mīkla, kopā 11 mīklas. Krustvārdu mīklas sadalītas 3 vecuma grupās: 1. – 3.kl., 4. – 6.kl. un 7. – 12.klasei. Atrisinātās krustvārdu mīklas var nodot visu konkursa laiku. Pēdējais termiņš konkursa pēdējā nedēļa (25. 03. – 29. 03). Mīklas nododamas skolas bibliotēkā bibliotekārei. Uzvarētājs saņem titulu „LIELAIS GUDRINIEKS” un pārsteiguma balvu.  Konkursa nolikums.